Технічний контроль ГБО КТС
Витяг із ЗУ про дорожній рух

Незважаючи на скасування регулярного державного технічного огляду, деяким групам автовласників таки необхідно періодично проходити так званий обов'язковий технічний контроль ТЗ.

Дану процедуру регламентує Закон України про дорожній рух. Надаємо Вашій увазі вибірково статті  які більш докладно розкривають аспекти проведення технічного контролю ТС. Отже:

Обов'язковий технічний контроль транспортного засобу передбачає перевірку технічного стану транспортного засобу, а саме: системи гальмового і рульового керування, зовнішніх світлових приладів, пневматичних шин і коліс, світлопропускної здатності скла, газобалонного обладнання (за наявності), інших елементів в частині, яка безпосередньо стосується безпеки дорожнього руху та охорони навколишнього природного середовища.

Порядок проведення обов'язкового технічного контр
олю та обсяги перевірки технічного стану транспортних засобів визначає Кабінет Міністрів України.

Перелік устаткування, необхідного для отримання права на здійснення обов'язкового технічного контролю транспортних засобів, а також документів, що подаються суб'єктами проведення обов'язкового технічного контролю для отримання такого права, визначаються Кабінетом Міністрів України.

Періодичність проходження обов'язкового технічного контролю представляє:

для легкових автомобілі
в, які використовуються для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку, вантажних автомобілів (незалежно від форми власності) вантажопідйомністю до 3,5 тонни, причепів до них з терміном експлуатації більше двох років - кожні два роки;

для вантажних автомобілів вантажопідйомністю
більше 3,5 тонни, причепів до них і таксі незалежно від терміну експлуатації - щорічно;

для автобусів і спеціалізованих транспортних засобів, які перевозять небезпечні вантажі, незалежно від терміну експлуатації - двічі на рік.

На кожний транспортний засіб, який пройшов обов'язковий технічний контроль і визнаний технічно справним, суб'єкт проведення обов'язкового технічного контролю складає протокол перевірки його технічного стану, який видається водієві транспортного засобу. У протоколі зазначається термін чергового проходження обов'язкового технічного контролю транспортного засобу відповідно до періодичністю проходження, встановленої частиною восьмою цієї статті.

Бланк протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу є документом суворого обліку.
Технічний опис та зразок протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу затверджує Кабінет Міністрів України.

Забезпечення суб'єктів проведення обов'язкового технічного контролю бланками протоколів перевірки технічного стану транспортного засобу, а також доступом до загальнодержавної бази даних про результати обов'язкового технічного контролю транспортних засобів здійснюється на платній основі. Порядок забезпечення суб'єктів проведення обов'язкового технічного контролю бланками протоколів, доступом до зазначеної загальнодержавної бази даних і розмір плати за надання таких послуг встановлює Кабінет Міністрів України.

Наше підприємство має право на проведення технічного контролю в частині газобалонного обладнання, з видачею протоколу перевірки і внесенням даного протоколу в єдину загальнонаціональну базу даних про результати ВТК ТЗ.